Гіпоксія головного мозку: як не пропустити це захворювання

Будь-які порушення в організмі людини можуть призвести до неповноцінного насиченню мозку киснем. У разі короткочасної нестачі кисню мозок швидко відновлює своє функціонування, і нервові клітини не встигають відмирати. Якщо не надавати нестачі кисню значення, може розвиватися хронічна гіпоксія і як результат повне відмирання клітин в мозку і летальний результат. Людина може відчувати недостатність кисню в організмі довгі роки і навіть не підозрювати, що справа не в нервових зривах чи екології, а захворювання, яке при перших же симптомах слід лікувати і проводити профілактичні дії. Кисневе голодування мозку або гіпоксія головного мозку – це такий стан, що розвивається із-за недостатньої кількості кисню в нервових тканинах, що веде до відмирання і припинення роботи центральної нервової системи.

Гіпоксія головного мозку або просто втома: як не пропустити це захворювання

Симптоми гіпоксії головного мозку можна сплутати з іншими захворюваннями чи просто загальним нездужанням на початкових стадіях.

Основні симптоми кисневого голодування або гіпоксії головного мозку:

  • спочатку спостерігається сильна збудливість нервової системи, відчуття щастя та ейфорії, яке змінюється загальмованістю, сильною втомою і млявістю. З-за такого перепаду починаються запаморочення, серцебиття частішає, здається, що земля йде з-під ніг. Починає виступати холодний піт, з’являтися судоми;
  • починає погіршуватися пам’ять, може виникати дезорієнтація. Що хотів зробити, куди прямував, залишається для самого хворого невідомо, може орієнтації в будинку. Через деякий час такий стан нормалізується, все встає на свої місця, і хворий забуває про це.
  • ще одним симптомом може бути різкий головний біль, межує з блювотою і запамороченнями. Особливо часто таке трапляється в задушливому приміщенні або в місцях скупчення великої кількості людей;
  • кінцівки можуть частково не слухатися, притуплятися чутливість лицьових м’язів, відчуття оніміння. Коли проходить кисневе голодування, працездатність кінцівок відновлюється, залишаючи лише біль і нерозуміння;
  • людина стає нервовим, спостерігаються необґрунтовані перепади настрою: то хочеться плакати, то сміятися;
  • також помітним симптомом гіпоксії є порушення сну, з’являється безсоння, часті пробудження серед ночі;
  • хворий відчуває загальну втому, млявість, відсутність концентрації, різке падіння якості життя, з’являється дратівливість і агресія;
  • Якщо гіпоксія головного мозку протікає досить давно в хронічній формі, можуть з’являтися порушення мовленнєвої діяльності або зорової.

Не пропустіть: Як позбавитися від безсоння остаточно

Гіпоксія головного мозку може розвиватися швидко і набувати гостру форму, що часто веде за собою кому та летальний результат. Або носити хронічну форму і довгий час не проявлятися належним чином.

Причини кисневого голодування головного мозку

Гіпоксія у людини можлива як наслідок розвитку іншого захворювання, патологічного стану. Поширеною причиною є інсульт, коли уражається якась частина головного мозку. Також під час шокового стану мозок отримує недостатню кількість кисню, що тягне за собою голодування. Гіпоксія головного мозку може розвиватися під час задухи чадним газом: гемоглобін втрачає можливість доносити кисень в мозок і тканини відмирають. Також кисневе голодування розвивається при анеміях, різних захворюваннях дихальної системи, атеросклеротичному ураженні судин мозку. Також гіпоксія головного мозку часто починається на висотах гір, коли спостерігається дуже низький атмосферний тиск.

Профілактика і лікування

Якщо спостерігаються симптоми гострого перебігу кисневого голодування, то хворому слід забезпечити потік свіжого повітря, видалити тісний одяг і викликати швидку допомогу. Якщо розвивається хронічна гіпоксія, то лікар може призначити курс препаратів, які сприяють нормальному кровообігу і нормалізації загального стану хворого, засоби, що нормалізують відтік рідини. Також призначає лікування відповідно до стадії та перебігу захворювання. Лікар може рекомендувати використовувати метод гіпербаричної оксигенації – вплив кисню на людину в спеціальній камері. Для профілактичних дій призначаються часті піші прогулянки в лісовій місцевості, а також дихальна гімнастика.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *