Як позбавитися від безсоння остаточно

В еру порад і рекомендацій, багато хто навіть не замислюються, що такі поради можуть бути дуже корисними. Тому свідомо не користуються ними для забезпечення правильного і здорового відпочинку. Мається на увазі не відпочинок на морському березі один раз на рік, а один раз на добу вночі організм повинен відпочивати, щоб розслабити м’язи, розвантажити нервову систему, впорядкувати думки і самоочиститися. Вчені давно довели, що під час міцного сну відпочивають не тільки органи і м’язи, але і головний мозок, який навіть вночі не припиняючи працювати, очищується від продуктів своєї діяльності, заспокоюючи емоційну сферу. Одна ніч без нормального сну це ще не проблема, але ось низка ночей, коли в голові крутиться одне питання: як позбутися від безсоння – це вже загроза для життя. Безсоння важко подолати, якщо підходити до неї наосліп, без знання причини. Тому, як позбавитися від безсоння – це проаналізувати свій день, що провокує відсутність сну. Це може бути захворювання, і недосип є симптомом, або проста реакція організму на роздратування.

Причини виникнення безсоння і зниження якості життя

 • Робота може створювати емоційну напружену ситуацію, також викликати фізична перевтома, яке негативно позначається на сні. У разі малорухомої роботи в стінах офісу організм не отримує необхідної навантаження, що також провокує неможливість заснути.
 • Порушення емоційної сфери: страхи, переживання, стреси, депресії, гнів і навіть радість – можуть викликати проблеми зі сном.
 • Фізичне або емоційне навантаження ввечері не дає спокою і блокує можливість міцно заснути.
 • Нічна робота збиває біоритми і людина за звичкою не може заснути, навіть коли це вкрай необхідно.
 • Зміна обстановки або місця проживання (відпустка, переїзд) з-за перших вражень можуть провокувати безсоння.
 • Прийом збуджуючих напоїв: алкоголь, кава, чай.
 • Поради, як позбутися безсоння остаточно

  Людський організм індивідуальний і може сприймати дії по-різному. Одним людям допомагає півгодинна пробіжка або прогулянка по свіжому повітрю, щоб заснути. А іншим – важко стулити очі при всіх радах разом узятих. Головне-визначитися, що діє як знак відходу до сну саме для вас. Ми представляємо збірник порад і рекомендацій, як позбутися від безсоння:

  Метод рахунку

  Вважається, щоб заснути, потрібно просто порахувати або вдатися до перерахування уявних овечок. У чому ж тут підступ? Можна заснути під час рахунку тільки тому, що вже набридло. Насправді, метод рахунку є дієвим, якщо вважати і концентруватися на своєму диханні. Для початку застосування методу, влаштуйте місце для сну: приглушіть світло, провітріть кімнату, постеліть свіжу постіль, згідно вашим перевагам. Вважати необхідно в зворотному порядку, визначитеся з числом, від якого будете відраховувати. Фахівці рекомендують починати з 500. Вважати краще видихи. Дихання повинно бути ритмічним і осмисленим.

  Дотримуйтесь правил сну

  Безладний режим сну, недотримання часу, відведеного на відпочинок, і інші фактори можуть кардинально впливати на якість сну або провокувати його відсутність. Отже, як позбавитися від безсоння безболісно і з задоволенням. По-перше, виробіть нормальний режим: прокидання і сон в один і той же час кожен день. Якщо у 6 годин ранку прокидатися, то в 22.00 вже необхідно спати. По-друге, подбайте про ритуал перед сном: прийняття ванни, зміна білизни, збивання подушки, комфортне розташування подушки і ковдри.

  Не перезавантажуйте ввечері організм фізичними вправами, ситною їжею, кава, сигаретами, алкоголем, переживаннями. Вечірній час присвячуйте розслабленню і сімейних ігор, спільному проведенню часу. Можна почитати вголос для всієї родини, або пограти в логічну гру, послухати заспокійливу музику, переглянути фотографії, згадати приємні життєві моменти. Відмовтеся від денного сну. Безсоння візьме верх, якщо організм отримає частку відпочинку вдень, дозвольте собі втомитися і спокійно поринути в міцний і здоровий сон вночі.

  Якщо такі заходи і методи не впливають на вас і безсоння не проходить, слід звернутися до лікаря. Такий недосип може означати гормональний збій або порушення роботи всього організму. Фахівці допоможуть з’ясувати причини відсутності сну і порекомендувати методи, як позбутися безсоння.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *