Жіночі груди після пологів: як виробляється молоко

Жіночі груди – предмет гордості і захоплення чоловіків. Величезна кількість часу, коштів і сил жінки віддають догляду за власною груддю, так як саме ця частина жіночого тіла головним чином відрізняє представниць прекрасної статі. Але крім естетичної функції груди є ще й важливим репродуктивним органом, який виробляє грудне молоко – самий перший і дуже важливий вид їжі для немовляти. Протягом вагітності груди жінки готується до наступних пологах і початок періоду лактації, і важливі зміни з грудьми після пологів відбуваються вже в перші кілька днів життя дитини.


Які зміни відбуваються з жіночими грудьми після пологів

Молочна залоза – це орган жіночого організму, який під впливом ендокринної системи здатний секретувати грудне молоко. Під час вагітності груди жінки адаптується до нових умов організму та готується до початку періоду лактації, тобто грудного вигодовування. Фізіологічну будову жіночих грудей створено природою таким чином, щоб дитина максимально комфортно і легко міг отримувати необхідну йому їжу. Жіноча груди після пологів починає виробляти два види молочних продуктів: у перші дні після пологів це молозиво, і далі – грудне молоко. Їх склад і кількість в нормі задовольняють потреби дитини в корисних речовинах, а також значно впливають на стан імунної системи немовляти.

Груди після пологів:

  • які процеси відбуваються в жіночих грудей після пологів;
  • молозиво – перший продукт, який виробляє груди після пологів;
  • чому так новонародженому необхідно отримувати в їжу грудне молоко.

За кілька днів до пологів закінчується остаточна перебудова молочної залози. У жіночих грудей після пологів відбуваються такі процеси:

  • маммогенез – безпосередньо розвиток самої молочної залози;
  • лактогенез – вироблення грудного молока;
  • галактопоэз – стабільне підтримання секреції грудного молока;
  • галактокинез – процеси видалення молока з проток молочної залози.

Протягом перших 48 годин життя дитини значно змінюється структура молочної залози: залізисті клітини стають високими, в них міститься велика кількість шорсткої ендоплазматичної мережі і мікроворсинок на їх апікальній поверхні. Альвеоли в цей час наповнюються молоком, в результаті чого епітеліальні клітини деформуються. У післяпологовому періоді значно посилюється ліжечок у молочній залозі, що позитивно позначається на швидкості вироблення грудного молока.

Молозиво – перший продукт, який виробляє груди після пологів

Молозиво – це секрет молочної залози, який виробляється жіноча груди після пологів, в перші 2-3 дня. Молозиво є дуже щільним по своїй структурі молочним продуктом, до складу якого входять молозивні тільця, лейкоцити і молочні кульки. На відміну від грудного молока, у молозиві набагато вищий вміст білків, жирів і мінеральних речовин, і значно менше вуглеводів, за рахунок чого молозиво має досить високу енергетичну цінність. Лейкоцити, серед яких багато лімфоцитів і сегментоядерних, а також імуноглобуліни, які також входять до складу молозива, є активними «захисниками» організму новонародженого. Жовтуватий колір молозива пояснюється наявністю в його складі каротиноїдів.

Чому так новонародженому необхідно отримувати в їжу грудне молоко

Грудне молоко – це максимально відповідний для новонародженого вид їжі, який виробляється жіночими грудьми після пологів. Жіноче молоко захищає організм немовляти від впливу безлічі шкідливих зовнішніх факторів, так як його клітинний склад представлений лейкоцитами. Білки, що містяться в жіночому молоці, відносяться до ідеальних, так як їх енергетична цінність становить 100 %, при цьому найбільший вміст білків грудного молока представлена альбумінами. Грудне вигодовування вкрай важливо для адекватного функціонування організму новонародженого. Період лактації триває у кожної породіллі різну кількість часу. При недостатньому виробленню грудного молока поліпшити процес можна шляхом збільшення частоти годівель, так як адекватне виділення молока позитивно позначається на його продукції. Але навіть якщо лактація у жінки після пологів не настала, зневірятися не варто, так як сучасні суміші для штучного вигодовування максимально адаптовані і нагадують за своїм складом грудне молоко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *