Про що мовчать чоловіки: передчасна еякуляція

Передчасна еякуляція відноситься до категорії тих сексуальних проблем, про які чоловіки воліють замовчувати. Представники сильної статі, які мають таку проблему, можуть максимально обмежувати своє сексуальне життя, або ж не брати проблему під увагу, при цьому не маючи можливості здійснювати повноцінний статевий акт. А адже передчасна еякуляція – це урологічна патологія, і своєчасне звернення до уролога допомагає ефективно впоратися з виниклою проблемою. Який же обсяг діагностичних заходів повинен провести лікар, якщо до нього на прийом потрапив пацієнт з такою дисфункцією – читайте на www.top10.oddlife.info.

Методи діагностики та етіологічні фактори передчасної еякуляції

Передчасна еякуляція є однією з найбільш широко поширених сексуальних дисфункцій. Близько 30 % чоловіків на планеті зіткнулися з цією проблемою, але, на жаль, тільки невеликий відсоток пацієнтів визнає своє захворювання і звертається за медичною допомогою. Чоловікам з проблемою передчасної еякуляції складно визнати той факт, що вони неспроможні повноцінно здійснювати статевий акт. Саме тому лікар повинен бути дуже уважним і обережним у спілкуванні з таким пацієнтом. Анамнестичні дані відіграють дуже важливу роль для правильного визначення причини захворювання та ефективного його лікування.

Передчасна еякуляція:

 • етіологічні фактори та класифікація передчасної еякуляції;
 • значення анамнестичних даних у діагностиці передчасної еякуляції;
 • етапи клінічного обстеження пацієнта з передчасною еякуляцією.

Етіологічні фактори та класифікація передчасної еякуляції

Передчасна еякуляція є полиетіологічним сексуальним порушенням. Виділяють дві основні групи факторів, які можуть стати причиною патології:

 • психогенні чинники: до них відносять психотравми, особливості сексуального досвіду, дефекти виховання, неврозоподібні стани або особливості особистості, такі як акцентуація або психопатія;
 • органічні чинники: в цю групу входять різні порушення з боку статевої, ендокринної і нервової систем, а також затримки статевого розвитку і хронічні інтоксикації.

Залежно від тривалості фрикційної стадії статевого акту виділяють 5 ступенів передчасної еякуляції:

 • 1 ступінь – еякуляція виникає через 1-2 хвилини після початку фрикцій;
 • 2 ступінь – еякуляція через 30-60 секунд;
 • 3 ступінь – еякуляція через 15-30 секунд;
 • 4 ступінь – еякуляція менш ніж за 15 секунд;
 • 5 ступінь – еякуляція відбувається ще до початку фрикцій.
 • Значення анамнестичних даних у діагностиці передчасної еякуляції

  Детальний збір анамнезу є основою діагностичного процесу передчасної еякуляції. В ході бесіди з пацієнтом лікар повинен з’ясувати, чи дійсно чоловік має проблему передчасної еякуляції, наскільки вона висловлена, які причини могли викликати патологію і з якими ще сексуальними дисфункціями поєднується захворювання. Всю цю інформацію доктор отримує за допомогою використання спеціальних опитувальників, аналізу загального і сексуального анамнезу пацієнта, спілкування з його сексуальною партнеркою. Важливо детально обговорити з пацієнтом не тільки тривалість періоду фрикцій, але й оцінити ступінь його статевого потягу, уточнити особливості оргазму і якість ерекції.

  Етапи клінічного обстеження пацієнта з передчасною еякуляцією

  Клінічне обстеження включає загальну оцінку стану пацієнта, визначення його статевої конституції та дослідження статевих органів. Метою клінічного дослідження є виявлення урологічної патології, зокрема запальних захворювань статевих органів, а також гіпогонадизму або затримки статевого розвитку. Пацієнту виконують уретроскопию з метою виключення колликулита або хронічного уретропростатита. Якщо урологічна патологія виключена, проводять гормональні дослідження і підключають до діагностичного процесу ендокринолога. Якщо ні ендокринна, ні урологічна патологія не виявилася – пацієнт підлягає поглибленому психологічному та неврологічному обстеженню.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *